כיצד לבחור קבלן שיפוצים מקצועי להתקנת פרגולה

כיצד לבחור קבלן שיפוצים מקצועי להתקנת פרגולה: מדריך מלא לשיפוץ הבית

28/03/2024
כיצד לבחור קבלן שיפוצים מקצועי להתקנת פרגולה

בתים, בניגוד לדברים אחרים בחיים, אינם נוטים להשתבח עם השנים. כל בית עלול לסבול מבלאי של רכיביו השונים, כאשר בלא מעט מקרים הרצון של בני הבית עצמם הוא לשנות את הבית ולשדרג אותו – למשל, עקב הגדלת המשפחה. לא מעט פעולות עשויות להתבצע למטרות אלה, כאשר המכנה המשותף לרבות מהן הוא אחד: הן פשוט אינן יכולות להתבצע ללא קבלן שיפוצים מקצועי. הנה כל מה שחשוב שתדעו על בחירה נכונה של קבלן שיפוץ בתים מקצועי.

מתי פונים לקבלן?

כצעד ראשון, רצוי להתייחס לכך שקבלן שיפוצים נבחר לרוב על מנת לבצע עבודות שיפוצים בסדר גודל משמעותי יחסית. למשל, במידה וחשבנו בזמן שיפוץ הבית על התקנת פרגולה חדשה במרפסת, וזאת להבדיל מהשיפוצניקים ה”רגילים” – קבלן השיפוצים הוא שחולש על המשימה שמתבצעת על ידי בעלי מקצוע שונים, וזאת להבדיל משיפוצניקים שמבצעים את העבודות שלשמן הם הוזמנו בצורה ישירה. כאשר אתם, בעלי הדירה, זקוקים לביצוע מספר פעולות שיפוצים במקביל, כפי שקורה ברוב המקרים – קבלן השיפוצים הוא האיש אליו אתם צריכים לפנות ברוב המקרים.

התקנת פרגולות על ידי קבלן מוסמך

כאשר אנו חושבים על שיפוץ המרפסת בעזרת הוספת פרגולה או סוככים ישנם מספר כללים חשובים שאנו חייבים ליישם, הדבר הראשון שאנו נבדוק שקבלן השיפוצים שלנו הינו קבלן מוסמך, נוכל לבדוק זאת באתר משרד הבינוי והשיכון, ישנם שלבים מאוד ברורים בהתקנת פרגולה, הדבר הראשון יהיה על ידיי הבנת הצורך שלה. נוכל להתקין פרגולה קבועה או סוכך מתקפל, סוכך הינו אביזר גדול וכבד אשר מצריך התקנה מקצועית של איש מקצוע. כמובן שעדיף לתכנן זאת מראש השיפוץ כדי שנוכל לקבל תוצאה טובה ואסתטית יותר.

במידה ונבחר להתקין פרגולה נצטרך להתחשב בפרטים רבים בעלי חשיבות עליונה כמו גודל התקציב שלנו, גודל המרפסת, באיזה סוג עץ נבחר, מאיזו מתכת תיהיה הקונסטרוקציה: אלומיניום או עץ, והכנת תשתית חשמל נכונה. בסופם של כל החישובים שעשינו חשוב יהיה לעשות זאת על ידי קבלן שיפוצים מוסמך אשר יוכל להבטיח שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר ובעזרת החומרים הטובים ביותר.

כיצד לבחור קבלן שיפוצים מקצועי להתקנת פרגולה
כיצד לבחור קבלן שיפוצים מקצועי להתקנת פרגולה
כיצד לבחור קבלן שיפוצים מקצועי להתקנת פרגולה

חובת ההתאמה למשימה הספציפית

התחום של שיפוץ בתים, כאמור, כולל בתוכו פעולות שונות שנעשות על מנת להגשים את המשימה. בהתאם לרצונות הספציפיים של בני הבית יש להגדיר מה יכלול השיפוץ, שיכול להיות נקודתי אך גם מקיף הרבה יותר. חשוב לשים לב לכך שעבודות הנדסיות בסדר גודל כספי העולה על 35,000 ש”ח מצריכות פנייה לקבלן שיפוצים מורשה. בנוסף, בתחומים ספציפיים יש צורך בקבלנים בעלי הכשרות נקודתיות: דוגמאות נפוצות לכך הן קבלני פרגולות וסוככים, קבלני ביוב או קבלני איטום. בכל אופן, הקבלן הוא זה שמרכיב את תכנית השיפוצים יחד עם הלקוחות שלו ועוקב אחר ההתקדמות של העבודות בשטח, במטרה לבחון את רמת הביצוע שלהן, את ההתאמה שלהן ללוח הזמנים או לתקציב העבודה וכן הלאה.

עקב העובדה שקבלן שיפוץ דירות מקבל את המושכות לטיפול בנכס החשוב ביותר שלנו, חשוב  לוודא מהי הרמה המקצועית שלו. ניתן בהחלט לדרוש ממנו הפנייה ללקוחות קודמים שלו, ורצוי לכאלה שהזמינו עבודות בעלות מאפיינים דומים באופן יחסי. יש לסקור את הניסיון של הקבלן בביצוע עבודות שיפוצים, כאשר ברוב המקרים (גם אם לא בכולם) הניסיון עשוי להביא לרמה מקצועית גבוהה יותר.

הצעת מחיר לשיפוץ

בעת הפנייה לקבלן מקצועי לצורך שיפוץ בתים, חייבים לעבוד מול תכניות מפורטות ככל האפשר. המשתנים הספציפיים שמרכיבים את משוואת השיפוצים צריכים להיות מפורטים במסגרת הצעת המחיר של קבלן השיפוצים. זו משתנה, כמובן, בהתאם לפרמטרים השונים שצפויים להרכיב את העבודה. הצעה זו אינה מתייחסת רק למחיר העבודה, אלא לכל ההיבטים שלה. ההסכם צריך להיות בכתב ולפרט, בין היתר, אילו עבודות בדיוק יבוצעו, באילו חומרים או ציוד ייעשה שימוש, מהם תנאי העבודה (למשל, נוכחות של הקבלן בבית), מהו מחיר השיפוצים ובאיזו פריסת תשלומים, אילו ביטוחים נחוצים עבור העבודה, מהי תקופת האחריות וכן הלאה. מסמך מסודר יאפשר לדעת בדיוק לקראת מה הולכים ולמנוע אי נעימות או מחלוקות בהמשך הדרך.

צוות תוכן - סוככי השרון

שיתוף

מאמרים אחרונים

13/05/2024
סגירת מרפסת

סגירת מרפסת

סגירת מרפסת מספקת פתרונות בנייה מהירים, חזקים ואסתטיים החוסכים בעלויות ההקמה באופן משמעותי. סוככי השרון נותנים מענה לכל הבעיות הכרוכות בהכנת החדר הריסה, ריצוף , בניה , חשמל ועוד. סוככי השרון מתמחה בפתרון משולב לחדרי פאנלית בשילוב זכוכית ואלומיניום. תכנון העבודה מבוצע על פי צרכי הלקוח ורצונותיו.

הדמיה ממוחשבת

בביצוע עבודות גדולות ומורכבות סוככי השרון מעניקה ללקוחותיה שירות הדמיה ממוחשבת מקצועי. ההדמיה מעניקה לך את האפשרות להתאים באופן אופטימאלי את סגירת האלומיניום למראה המבנה ולהקטין עלויות שינוי שלאחר מעשה.

סגירת מרפסת היקפית

הסגירות, הצללת מרפסת זכוכית, סגירת מרפסת שמש וכו', מתחלקות לסגירה על ידי פנלית עם שילוב של חלונות מזכוכית או מסגרות אלומיניום שבתוכם זכוכית. קירות הפאנלית משולבים בחלונות קבועים או חלונות הזזה או חלונות נפתחים או חלונות בלגיים. הפאנלית צבועה בצבע לבן או קרם. אך ניתן לצבוע בכל צבע לפי דרישת הלקוח (לפי קטלוג הצבעים הבינלאומי RAL). את קירות הזכוכית ניתן לבצע בחלקים קבועים או חלקים נפתחים שעשויים מפרופיל קליל מסדרת 7000 או מסדרת 9000, או מחלון נפתח מפרופיל קליל מסדרת  4500. ניתן לשלב בחלון זה, וילון ונציאני פנימי ידני או חשמלי או בהפעלה באמצעות שלט. הרצפה עשויה דק עץ אורן או דק עץ איפאה או רצפת אריחים (רגילה).

גגות חדרי הפאנלית

גגות פאנלית עשויים משני לוחות אלומיניום צבועים משני הצדדים כשבינהם מצוי קלקר (חומר מבודד מחום ומקור). ניתן לקרות בעוביים שונים. בין 2 ועד 14 ס"מ עובי. הגגות חזקים וניתן לדרוך עליהם. ניתן להתקין חלונות אור קבועים אטומים בחלקים מהגג או בגג נפתח, כשעושים הצלללה למרפסת שמש. כדי למנוע רעש של טיפות הגשם הנופלות על סגירת מרפסת זכוכית ניתן לקרות את הפאנלית מלמעלה בחומר שמונע רעש -שינגלס. אולי יעניין אותכם לקרוא על פרגולות חשמליות ופרגולות נאספות.
צוות תוכן - סוככי השרון
המשך
12/05/2024
הצללה מתקדמת

הצללה מתקדמת

למה לבחור בהצללה מתקדמת?

  • כי מערכות ההצללה המתקדמות נהנות מאטימות מוחלטת מכל היקפיה בעזרת יריעות PVC.
  • כי את מערכת ההצללה המתקדמת אפשר לפתוח ולסגור כרצונכם, ולשלוט באופן ההצללה בחצר שלכם.
  • כי ההתקנה של מערכת הצללה מתקדמת פשוטה ומהירה, כמו גם תהליך האישור מול הרשויות.
  • כי את מערכות ההצללה המתקדמות תוכלו למצוא בכל מיני צורות וגדלים.
  • כי מערכת ההצללה המתקדמת תיתן לכם גם צל וגם את הלוק המושלם, בעזרת גימור איכותי ותאורת LED.

מערכות הצללה מתקדמות – כל מה שרציתם לדעת ועוד

מה זה מערכות הצללה קבועות (פרגולות) כולם כבר יודעים ומכירים. פתרון ההצללה הקבוע העשוי לרוב מעץ או דמוי עץ, הפך נפוץ מאוד בחצרות הבתים, במרפסות ובבתי עסק ברחבי ישראל בעשורים האחרונים, והוא כמעט חלק בלתי נפרד מהנוף. אבל מוכרחים להודות – פרגולות מהסוג הזה הן פתרון הצללה של הדור הקודם. היום אתם יכולים ליהנות מהעולם החדש, המתקדם והמעוצב של מערכות הצללה מתקדמות. מערכות ההצללה המתקדמות מתאימות לכולם, בין אם עבור לקוחות בעלי בתים פרטיים, דירות גן, דירות גג או מרפסות, ובין אם עבור בעלי עסקים הזקוקים לפתרונות הצללה לבית העסק. מהן אותן מערכות אתם שואלים? בשביל זה אנחנו כאן.

צוות תוכן - סוככי השרון
המשך
12/05/2024
רשת צל למרפסת ולגינה

רשת צל למרפסת ולגינה

לשבת בחוץ ולהיות מוגנים מהשמש - אפשרות כיסוי עבור משטחים נרחבים

רשת צל למרפסת ולגינה - פינת החמד שתמיד חלמתם עליה

בבוקר יום שמשי אתם פוקחים את העיניים ומסתכלים אל מחוץ לחלון; בחוץ שמיים תכולים ואוויר צלול. ההזדמנות המושלמת לצאת ולשתות משהו חם בגינה או במרפסת שלכם, ליהנות מהיום היפה. עם זאת, השמש הקופחת לא מאפשרת לכם לשהות בחוץ ואתם נאלצים לשוב פנימה אל הבית. נשמע מוכר?

צוות תוכן - סוככי השרון
המשך