סוכך חשמלי וסוכך זרועות חשמלי

06/06/2024
סוכך חשמלי וסוכך זרועות חשמלי

ההבדל בין סוכך חשמלי לסוכך זרועות חשמלי

כאשר אומרים סוכך חשמלי או סוכך זרועות חשמלי, מתכוונים לרוב לסוכך מתקפל אשר מנגנון הקיפול שלו נעשה באמצעות מנוע ולא באמצעות מנגנון מכני המונע ידני. (ישנן גם פרגולות אשר ניתן לשנות את כמות האור החודרת דרך השלבים של הפרגולות אשר יכולים להיחשב כסוכך חשמלי אך השימוש במונח זה לתיאור הפרגולות המסתבסבות נדיר יחסית). הצורך בצל היה קיים בארצנו מאז ומעולם , עוד מימי “איש תחת גפנו ותחת תאנתו”. המבנים הראשונים שהצלו היו הפרגולות בתקופה מאוחרת יותר אנו פוגשים גם בסוככים. סוככים היו יריעות של בד המונחות על גבי קונסטרוקציות. אולם ברבות השנים גילו האנשים שישנו צורך בקיפול ופרישה של הסוכך בכדי להפוך אותו לשימושי הרבה יותר, וכך פתחו לראשונה את הסוככים המתקפלים. הסוככים המתקפלים הראשונים המוכרים לנו היו סוככים קבועים אשר הצלו על הדוכנים בשוק. כאשר הגיעו הסוחרים בבוקר פרסו את הסוככים וכאשר סגרו את הדוכן בערב קיפלו אותם. הקיפול לא נעשה באמצעות מנגנון כלשהו אלא פשוט על ידי קיפול הבד ידנית. קשה לנו היום לדמיין כל בעל חנות בסוף היום לוקח את הבד של הסוכך ומקפל אותו ידנית, ולכן פתחו יצרני הסוככים מנגנונים שונים שיאפשרו את הקיפול / איסוף של סוככים ופתיחתם באמצעים קלים הרבה יותר. בתחילה רוב האמצעים היו ידניים אולם עם התפתחות הטכנולוגיה עוד ועוד סוככים מאפשרים קיפול וסגירה בלחיצת כפתור אחת על מתג באמצעות מנועים חשמליים , על ידי שימוש בשלט. ולאחרונה גם באמצעים הסוגרים ופותחים את הסוככים כתלות במזג האוויר והמצב הכללי של הבית כגון: חיישני שמש, חיישני רוח וחיבור אל מערכות הבית החכם.
סוכך חשמלי וסוכך זרועות חשמלי
סוכך חשמלי וסוכך זרועות חשמלי
סוכך חשמלי וסוכך זרועות חשמלי

סוכך זרועות חשמלי

הסוג הנפוץ ביותר של סוכך חשמלי הוא סוכך זרועות. השימוש במנוע בסוכך זה הוא הנפוץ ביותר מכיוון שהקיפול והפריסה הידניים ארוכים יחסית בזמן, ונעשים לעיתים תכופות במהלך היום. המנוע של הסוכך החשמלי מותקן בתוך צינור הגלילה של הסוכך. ועל ידי גלגול הצינור הוא שולט במידה הפרישה של הסוכך החשמלי. כאשר הוא מסתובב לצד אחד הבד נאסף ומושך את הבד אל הגליל. וכאשר המנוע מסתובב לצד השני הוא מאפשר לקפיצים אשר בזרועות לפרוש את הבד. לסוכך חשמלי ישנם סוגי מנועים רבים הנבדלים במחיר ובאיכות. ככל שהיציאה של הסוכך גדולה יותר יש צורך במנוע חזק יותר. גם לרוחב הסוכך יש השפעה על חוזק המנוע אבל בצורה פחותה הרבה יותר מההשפעה של היציאה על חוזק המנוע.

סוכך חשמלי מסוג סוכך מרקיזה

גם בסוכך חשמלי מסוג מרקיזה המנוע נמצא בתוך גליל , אך בעוד בסוכך זרועות הגליל אוסף אליו את הבד. בסוכך חשמלי מסוג מרקיזה על הגליל מסתובב החוט אשר אוסף את שלבי המרקיזה. והמנוע בעצם מחכה את תנועת המשיכה הידנית.
צוות תוכן - סוככי השרון

שיתוף

מאמרים אחרונים

06/06/2024
מה ההבדל בין פרגולה לסוכך?

מה ההבדל בין פרגולה לסוכך?

השמש ישירה וחם לכם, אבל אחר הצהריים אתם בצל וקר? אתם לא בטוחים מהו פתרון ההצללה המתאים לכם? חקרנו ושאלנו, והנה אנחנו כאן, לעשות לכם סדר בפרגולות ובסוככים.

פרגולות

פרגולה או בעברית – מצללה, היא מבנה מבוסס עמודים, ללא קירות, שהתקרה שלו היא משטח הצללה לא אחיד, כלומר כזה שיש בו מרווחים. לפי החוק, מרווחים האלה חייבים להיות מחולקים או מפוזרים בצורה שווה וסך שטח החלקים האטומים לא יכול לעלות על 40% משטח הפרגולה. במילים אחרות, פרגולה חייבת לעמוד על עמודים והתקרה שלה יכולה להיות עשויה מרשת, מצמחים מטפסים או קרשים לאורך או לרוחב, כל עוד יש בה “חורים”. הפרגולה יכולה להיות עשויה משילוב של כל מיני חומרים, מעץ, דרך ברזל או מתכת אחרת ועד פלסטיק מסוגים שונים. לכל חומר היתרונות והחסרונות שלו, למשל: • עץ: היתרונות שלו הם שהוא יחסית זול, קל לעיבוד ולכן לשימוש בבנייה. החסרונות של שימוש בעץ לפרגולות הם עמידות בינונית, דרישות תחזוקה שנתית וגמישות עיצובית לא גדולה.
  • פלסטיק: יתרונות ברורים של מחיר נמוך, גמישות עיצובית גדולה וקלות בנייה ותחזוקה. חסרונות? מראה לא יוקרתי, עמידות לא ברורה בפני פגעי מזג האוויר.
  •  ברזל: יתרונות עיצוביים – מראה, גמישות – עמידות טובה, כל עוד מתחזקים נכון. חסרונות של פרגולות ברזל? מחיר – בשמיים, משקל וקושי לעיבוד ובניה. רגישות לפגעי מזג אוויר באזורים מוגדרים.
  •  אלומיניום: כדאי לדעת שהיום מתקינים לא מעט פרגולות מתכת קלות שבהן משלבים שלבים שניתנים להזזה. פרגולות אלה מספקות עמידות לשנים רבות, הן קלות לעיבוד ובניה והן יפות. החיסרון שלהן הוא לרוב מחירן.
צוות תוכן - סוככי השרון
המשך
06/06/2024
פרגולות קיץ – איטום שמש

פרגולות קיץ – איטום שמש

רפורמה חדשה בשם “רפורמת הפרגולות”, מאפשרת קבלה של פתור מהבירוקרטיה הקשורה בהיתרי בנייה לעבודות זעירות. משום כך, תוכלו לאשר את בניית הפרגולה במהירות רבה אל מול הרשויות, ולהתקין פרגולות יפות מחומרים שונים לבחירתכם, אשר יאפשרו לכם לבלות את הקיץ בשטח הפתוח שבביתכם. הפרגולות ניתנות לשינויי הצללה, כך שתבחרו בכל רגע כיצד מתחשק לכם להצל על השטח. ישנם עיצובים מגוונים מאוד לפרגולות הקיציות, וחומרי ייצור שונים, על כן כדאי שתבחרו את זו המתאימה ביותר לסביבתכם ולטעמכם האישי.

סוגי הפרגולות המתאימות לקיץ

אנו מציעים ללקוחותינו מגוון סוגים של פרגולה לכל עונה. ריכזנו כאן את מגוון הפרגולות שאנו מציעים לשימוש בקיץ, כך שתוכלו לעיין בסוגים השונים, ולבחור לכם את הפתרון הטוב ביותר בעבורכם: – פרגולות חשמליות – פרגולות מעולות ובהן מותקן מנגנון מבריק אשר מאפשר לכם לשלוט בשלבי הפריסה של הגג, להדליק את מנורות הפרגולה (אם תרצו בהן), לאוורר את הקרקע בימים של אוויר מחניק וחם, ולהפכם לעמידים בפני גשם או לפתוחים וחושפי שמיים. – פרגולות עץ איכותיות – פרגולות במראה טבעי מעץ אורן פיני משובח, הניתנות להתקנה בצבעי עץ שונים ויפים. ניתן לשלב אותן עם חומרי אלומיניום, בד, פלסטיק, במבוק שיזף וזכוכית, או לסגור באופן היקפי עם אלומיניום דמוי עץ וזכוכית. ישנה אפשרות להשיג גג הזזה חשמלי. – פרגולות BIOCLIMATIC – הבשורה החדשה בעולם פתרונות ההצללה, אשר הוצגה בשנת 2015 בתערוכה מיוחדת בגרמניה. אלו הן פרגולות אלומיניום מעולות המאפשרות בשליטה בזווית כניסת האור, האוויר והצל הרצויים לכם, במנוע חשמלי או בהזזה ידנית. מספקות בידוד טרמי מפני החום. – פרגולת אלומיניום – פרגולות האלומיניום שאנו מספקים אינן דורשות עלויות תחזוקה ומעוצבות בסגנון נקי ויפה. הפרגולות מספקות פתרון פרקטי להגנה על משטחים מפני השמש, שכן ניתן לשנות את אופן ההצללה הרצויה (להצללה חלקית, מלאה או מינימאלית). ניתנות למגוון רב של עיצובים מקוריים.
כפי שראיתם, הפרגולות מתחלקות לסוגים שונים ונבדלות זו מזו מבחינת החומרים המרכיבים אותן. בעוד שפרגולת העץ היפה דורשת תחזוקה לא מעטה בכדי לשמר אותה, פרגולת האלומיניום לא דורשת תפעול שוטף משום החומרים המרכיבים אותה. פרגולות חשמליות יכולות להיות מותקנות במאוזן, במאונך ולמעשה בכל צורה שתפצו, ואולם פרגולות BIOCLIMATIC מאפשרות אטימה רבה משל אחרות. לכן, על מנת שתצליחו לבחור, אנו מציעים לכם את המידע הרב שבאתר או את שירות הלקוחות שלנו שיעזור בכל פנייה.
צוות תוכן סוככי השרון
המשך
06/06/2024
סככה לגינה

סככה לגינה

כל גינה צריכה סככה – בישראל אנחנו נהנים (או שלא, תלוי בטעם שלכם) מהרבה מאוד ימים חמים עם שמש ישירה, קצת ימי גשם ועוד כמה ימים שנעים בהם. אבל למרות הכל, למה שניתן לקצת מזג אוויר להפריע לנו לשבת בגינה? בדיוק בשביל זה קיימים שלל פתרונות הצללה מסוגים שונים, שמאפשרים התמודדות עם ימי השמש והגשם, וניצול נכון של השטח הפתוח שלנו. אז בין אם זו גינה פרטית בחצר האחורית שלכם, או אולי גינה או שטח פתוח בעסק שלכם – סככה לגינה היא מה שאתם צריכים. סככות כאלה יכולות לבוא במגוון צורות. פתרונות הצללה הקיימים כיום הם רבים ומגוונים, כך שכל אחד יוכל למצוא בדיוק את מה שנחוץ לו על מנת לקבל שטח מקורה נוח שנעים לשבת בו כמעט בכל מזג אוויר. האפשרויות הבולטות לפתרונות הצללה לגינה הן פתרונות הצללה מעץ, פתרונות הצללה העשויים אלומיניום וסוככים.

סוכך לגינה

אפשר להתחיל דווקא מתחום הסוככים. לפעמים דווקא הפשטות היא הכיוון הנכון עבור סככה לגינה. סוככים הם בעצמם תחום מלא ושלם, עם מגוון אפשרויות שונות המותאמות לכל מצב. תוכלו לבחור סוככי בד, מתקפלים או קבועים, או אולי דווקא סוכך קבוע ממתכת, שעשוי להיות פתרון הצללה מושלם לחניה או לכניסה שלכם. סוככי הבד הצבעוניים יכולים לתת קצת צבע מעניין לחצר שלכם, כשבד הדראלון המיובא מאירופה מבטיח שגם ימלאו את תפקידם – איטום מוצלח נגד גשם והצללה אל מול קרני השמש. שימו לב – סוככים רבים הם בעלי אפשרויות גלילה או תנועה, כך שהמשתמשים מקבלים שליטה טובה על מידת ההצללה או ההגנה מפני הגשם שהם מעוניינים בה בכל רגע נתון.
צוות תוכן - סוככי השרון
המשך