התקנת פרגולה

מהם השלבים הנדרשים בעת התקנת פרגולה?

10/02/2024
התקנת פרגולה

שלב ראשון – הגדרת הצורך:

השלב הראשון בהתקנת פרגולות הוא הבנת הצורך. מהו הצורך שלנו בהתקנת הפרגולה? האם הפרגולה נועדה בכדי לספק צל? בכדי לתחום מקום מסויים ולהפריד אותו ממקומות אחרים , לדוגמא אם אנחנו מעונינים להפריד את מקום החניה של הרכב משאר הרחבה, או שאנחנו מעונינים לציין שזו הרחבה של המסעדה שלנו ולא של השכן. בכדי לציין את שביל הכניסה אל הבית או השביל אל הבריכה וכדומה.

שלב שני – בחירת חומר הפרגולה:

השלב השני בהתקנת פרגולות הוא בחירת החומרים מהם תיבנה הפרגולה. אם פעם הפרגולות היו עשויות קורות עץ פשוטות שהיו מחברים אותן במסמרים פשוטים, הרי היום טכנולוגיות הבנייה השתפרו ללא הכר. היום ישנן את פרגולות העץ המסורתיות אך גם פרגולות אלומיניום. היתרון הגדול של פרגולות האלומיניום מעבר למראה עכשויי שלהן, הוא בכך שהן אינן מצריכות תחזוקה שוטפת של הפרגולה. את פרגולת העץ יש צורך לצבוע בלכה אחת לתקופה, ואם על גבי הפרגולה מטפס צמח אזי מלאכת הצביעה נעשית קשה הרבה יותר או בלתי אפשרית כלל. אם “נוותר לעצמנו” ולא נצבע את פרגולת העץ אז הפרגולה תתבלא במהירות וכעבור מספר שנים נצטרך לבנות אותה מחדש או לפחות לשפץ אותה. לעומת זאת את פרגולות האלומיניום אין צורך למשוך בלכה או לבצע כל תחזוקה אחרת. האלומיניום בניגוד למתכות אחרות אינו מחליד והפרגולה יכולה לשמש למשך שנים רבות. למרות שנראה שפרגולת האלומיניום עדיפה בהרבה על פרגולת העץ הרי העובדות מדברות אחרת ומירב התקנות של פרגולה בארץ הן התקנות של פרגולת עץ ולא פרגולת אלומיניום וזאת מכמה סיבות. מחיר פרגולת אלומיניום יקר הרבה יותר ממחיר פרגולת עץ. המראה שמקרינה פרגולת העץ אינו ניתן להחלפה, מי שאינו מעוניין במראה האלומיניום לא יוכל להתפשר על פחות מכך. ובנוסף כמות בעלי המקצוע המיומנים בבניית והתקנת פרגולות אלומיניום קטנה בהרבה מכמות בעלי המלאכה שמתקינים פרגולות עץ. למעשה כמעט כל אחד עם ידים טובות יכול ללכת לחנות חמרי עץ ולקנות את כל הרכיביים של פרגולת העץ ולהרכיב אותה בעצמו.
התקנת פרגולה
התקנת פרגולה
התקנת פרגולה

שלב שלישי – בחירת העיצוב והסגנון: השלב השלישי בהתקנת פרגולה הוא בחירת הסגנון והעיצוב. לאחר שבחרנו את החומר ממנו עשוייה הפרגולה עלינו לבחור את הסגנון של הפרגולה. כפי שציינו לעיל, בעוד שפעם היה רק סגנון אחד, הקלאסי, הרי היום קיימים סגנונות רבים לבניית פרגולה, כגון פרגולת רשתות, פרגולה גושנית, פרגולה עם רעפים, פרוגלות עם סרגלי הצללה, פרגולות חשמליות ועוד. לפעמים אנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים, לדוגמא הגיע לקוח ואמר “תמיד חלמתי על התקנת פרגולה עם קורות מסיביים” ואז המצב פשוט, נמליץ לו על פרגולה גושנית. אך לעיתיים הדברים אינם כל כך ברורים. האם הסגנון של הבית הולך עם פרגולת סרגלי הצללה או שבכלל נלך על פרגולת רעפים? לקוחות רבים מתלבטים זמן רק עם השאלה ההמלצה שלי היא לשמוע את היתרונות והחסרונות ואת ההמלצה של סוכן שיגיע אליכם הביתה ויעניק לכם מניסיונו הרב. הוא כבר עשה מאות פרגולות ולכן יש לו את היכולת לראות איך תראה הפרגולה לאחר הבנייה ואיך היא תשתלב עם המבנה , החצר או המרפסת. אם אתם עדיין לא יכולים להגיע להחלטה, אני ממליץ על הדמייה. אין טוב ממראה עיניים. ובהדמייה תוכלו לראות איך תראה הפרגולה לאחר ההתקנה אצלכם בבית ולא תצטרכו לדמיין, ואף תוכלו להשוות בין האפשרויות השונות. שלב רביעי  – תכנון מפורט: השלב הרביעי בהתקנת פרגולה הוא שלב התכנון המפורט, לאחר שבחרנו את סוג ועיצוב הפרגולה  נתכנן את העיצוב המדוייק שלה, מה המידות כמה שלבים מה מידת האור הנדרשת ועוד. ועוד המון פרטים אחרים. את ההחלטות האלה אניממליץ בחום לקחת ביחד עם איש המקצוע שיבנה לכם את הפרגולה או עם סוכן המכירות. הסיכוי שאם אתם תבצעו את האיפיון תשכחו פרט מסויים גבוה וממילא תדרשו לשלם על התקנת הפרגולה והשירות הזה הינו לרוב ללא תשלום. למרות שתחום בניית הפרגולות נראה פשוט ומיידי מסתבר שהוא מכיל בתוכו מגוון רחב של אפשרויות ולכן מומלץ מאוד לאחר השלבים הראשונים לפנות לחנות מובילה בתחום בכדי להבטיח שהפרגולה  שחלמנו עליה תמיד היא הפרגולה שנבנה.
צוות תוכן - סוככי השרון

שיתוף

מאמרים אחרונים

13/05/2024
סגירת מרפסת

סגירת מרפסת

סגירת מרפסת מספקת פתרונות בנייה מהירים, חזקים ואסתטיים החוסכים בעלויות ההקמה באופן משמעותי. סוככי השרון נותנים מענה לכל הבעיות הכרוכות בהכנת החדר הריסה, ריצוף , בניה , חשמל ועוד. סוככי השרון מתמחה בפתרון משולב לחדרי פאנלית בשילוב זכוכית ואלומיניום. תכנון העבודה מבוצע על פי צרכי הלקוח ורצונותיו.

הדמיה ממוחשבת

בביצוע עבודות גדולות ומורכבות סוככי השרון מעניקה ללקוחותיה שירות הדמיה ממוחשבת מקצועי. ההדמיה מעניקה לך את האפשרות להתאים באופן אופטימאלי את סגירת האלומיניום למראה המבנה ולהקטין עלויות שינוי שלאחר מעשה.

סגירת מרפסת היקפית

הסגירות, הצללת מרפסת זכוכית, סגירת מרפסת שמש וכו', מתחלקות לסגירה על ידי פנלית עם שילוב של חלונות מזכוכית או מסגרות אלומיניום שבתוכם זכוכית. קירות הפאנלית משולבים בחלונות קבועים או חלונות הזזה או חלונות נפתחים או חלונות בלגיים. הפאנלית צבועה בצבע לבן או קרם. אך ניתן לצבוע בכל צבע לפי דרישת הלקוח (לפי קטלוג הצבעים הבינלאומי RAL). את קירות הזכוכית ניתן לבצע בחלקים קבועים או חלקים נפתחים שעשויים מפרופיל קליל מסדרת 7000 או מסדרת 9000, או מחלון נפתח מפרופיל קליל מסדרת  4500. ניתן לשלב בחלון זה, וילון ונציאני פנימי ידני או חשמלי או בהפעלה באמצעות שלט. הרצפה עשויה דק עץ אורן או דק עץ איפאה או רצפת אריחים (רגילה).

גגות חדרי הפאנלית

גגות פאנלית עשויים משני לוחות אלומיניום צבועים משני הצדדים כשבינהם מצוי קלקר (חומר מבודד מחום ומקור). ניתן לקרות בעוביים שונים. בין 2 ועד 14 ס"מ עובי. הגגות חזקים וניתן לדרוך עליהם. ניתן להתקין חלונות אור קבועים אטומים בחלקים מהגג או בגג נפתח, כשעושים הצלללה למרפסת שמש. כדי למנוע רעש של טיפות הגשם הנופלות על סגירת מרפסת זכוכית ניתן לקרות את הפאנלית מלמעלה בחומר שמונע רעש -שינגלס. אולי יעניין אותכם לקרוא על פרגולות חשמליות ופרגולות נאספות.
צוות תוכן - סוככי השרון
המשך
12/05/2024
הצללה מתקדמת

הצללה מתקדמת

למה לבחור בהצללה מתקדמת?

  • כי מערכות ההצללה המתקדמות נהנות מאטימות מוחלטת מכל היקפיה בעזרת יריעות PVC.
  • כי את מערכת ההצללה המתקדמת אפשר לפתוח ולסגור כרצונכם, ולשלוט באופן ההצללה בחצר שלכם.
  • כי ההתקנה של מערכת הצללה מתקדמת פשוטה ומהירה, כמו גם תהליך האישור מול הרשויות.
  • כי את מערכות ההצללה המתקדמות תוכלו למצוא בכל מיני צורות וגדלים.
  • כי מערכת ההצללה המתקדמת תיתן לכם גם צל וגם את הלוק המושלם, בעזרת גימור איכותי ותאורת LED.

מערכות הצללה מתקדמות – כל מה שרציתם לדעת ועוד

מה זה מערכות הצללה קבועות (פרגולות) כולם כבר יודעים ומכירים. פתרון ההצללה הקבוע העשוי לרוב מעץ או דמוי עץ, הפך נפוץ מאוד בחצרות הבתים, במרפסות ובבתי עסק ברחבי ישראל בעשורים האחרונים, והוא כמעט חלק בלתי נפרד מהנוף. אבל מוכרחים להודות – פרגולות מהסוג הזה הן פתרון הצללה של הדור הקודם. היום אתם יכולים ליהנות מהעולם החדש, המתקדם והמעוצב של מערכות הצללה מתקדמות. מערכות ההצללה המתקדמות מתאימות לכולם, בין אם עבור לקוחות בעלי בתים פרטיים, דירות גן, דירות גג או מרפסות, ובין אם עבור בעלי עסקים הזקוקים לפתרונות הצללה לבית העסק. מהן אותן מערכות אתם שואלים? בשביל זה אנחנו כאן.

צוות תוכן - סוככי השרון
המשך
12/05/2024
רשת צל למרפסת ולגינה

רשת צל למרפסת ולגינה

לשבת בחוץ ולהיות מוגנים מהשמש - אפשרות כיסוי עבור משטחים נרחבים

רשת צל למרפסת ולגינה - פינת החמד שתמיד חלמתם עליה

בבוקר יום שמשי אתם פוקחים את העיניים ומסתכלים אל מחוץ לחלון; בחוץ שמיים תכולים ואוויר צלול. ההזדמנות המושלמת לצאת ולשתות משהו חם בגינה או במרפסת שלכם, ליהנות מהיום היפה. עם זאת, השמש הקופחת לא מאפשרת לכם לשהות בחוץ ואתם נאלצים לשוב פנימה אל הבית. נשמע מוכר?

צוות תוכן - סוככי השרון
המשך